środa, 2 kwietnia 2014

Falabella ...

Falabellla - rasa koni rozwinięta w XIX wieku w Argentynie. Wzięła nazwę od rodziny o tym nazwisku, która przez lata prowadziła jej hodowlę na ranczu Recreode Roca w okolicy Buenos Aires. Nazwa potoczna "pampa" wzięła się z pampy argentyńskiej, gdzie rasa ta powszechnie występuje.

  • Średni wzrost: poniżej 75 cm w kłębie
  • Rodzaje maści: wszystkie (ostatnio preferowane są umaszczenia w typie appaloosa – tarantowate)
  • Miejsce pochodzenia: Argentyna


Na pomysł wyhodowania miniaturowego konia pierwszy wpadł Patrick NewtallIrlandczyk mieszkający w Argentynie. Spędził on wiele lat, starając się wyhodować stado małych koni mierzących poniżej 75 cm, a następnie przekazał swą wiedzę i doświadczenie zięciowi – Juanowi Falabella w 1879 r. To właśnie był początek rasy, która została stworzona poprzez skrzyżowanie kuców szetlandzkich ze stadem Newtalla.Zwierzę jak na swoje rozmiary (masa ciała 35-40 kg) jest bardzo silne – z powodzeniem ciągnie lekkie powoziki, może też być dosiadane przez małe dzieci. Jednak pokrój rasy wraz ze stromymi łopatkami oraz niezwykle drobnymi wymiarami nie stawia jej pośród najlepszych kuców dziecięcych. Najmniejszy kuc mierzył 35 cm. Średnia życia 35 lat.


Przepraszam, ze nie było mnie długo, ale aktualnie jestem chora :'( Niestety .... Przepraszam za tyle dni nieobecność <3 :'( Ale chciałam tylko powiedzieć, że przepraszam <3 Teraz nadrobię to jakoś <3 

niedziela, 16 marca 2014

Paso Peruano ...

Paso Peruanopaso peruwiański – rasa koni pochodząca z Peru, a wywodząca się m.in. od koni przywiezionych z Europy w 1532 r. przez Francisca Pizarro. Konie te poruszały się inochodem, który nazywano pasoChód ten zachował się w Ameryce Łacińskiej.

Paso peruwiański ma w sobie 3/4 krwi konia berberyjskiego i 1/4 konia andaluzyjskiego. Konie mają 142-155 cm w kłębie, krótkie, poprawne kończyny, perfekcyjne pęciny, głęboką klatkę piersiową, mocne łopatki, okrągły, umięśniony zad, twarde kopyta i elastyczne stawyGrzywa i ogon dosyć bujne, często faliste. Dopuszczalne są wszystkie maści, a najchętniej gniada i kasztanowata.

Pomimo niewygodnego galopu koń ten jest świetnym koniem wierzchowym, który inochodem, bez męczenia siebie i jeźdźca, jest w stanie pokonywać znaczne odległości.

























                                        Dziękuję za przeczytanie i bycie na bieżąco na blogu  ;*
                                         Mam nadzieję że się podoba i zostaniecie na dłużej ;** <3








wtorek, 11 marca 2014

Koń Lipicański ...

Hejka, przepraszam że nie było mnie tak długo, ale wiecie szkoła, sprawdziany (teraz też się niestety uczę do biologii) Ale co chcem powiedzieć to to że teraz postaram się być na bieżąco i mam nadzieję że wybaczycie mi te kilka dni/tygodni nieobecności ;3 ;* <3 


Koń Lipicański -niezbyt duży, raczej masywny koń o zwięzłej budowie i wysoko osadzonej, silnie umięśnionej szyi. Profil głowy bywa lekko wypukły, co wskazuje na domieszkę krwi ras hiszpańskich u lipicanów. Maść najczęściej siwa, grzywa pofalowana. Lipicany rodzą się skarogniade lub kare, dopiero między 6 a 10 rokiem życia ich maść zmienia się na siwą. Tylko nieliczne z nich pozostają na zawsze kare.
Rasa wzięła nazwę od stadniny, w której została wyhodowana – Lipicy w Słowenii, założonej w 1580. Rasa powstała z rodzimych koni Karster krzyżowanych z końmi hiszpańskimi i neapolitańskimi. Do dziś hodowane są tam silne konie, nie zawsze siwe, do zaprzęgu i jazdy wierzchem.
Innym centrum hodowli tej rasy jest austriacka stadnina koni w Piber, skąd pochodzą młode konie kierowane do najbardziej znanego miejsca użytkowania lipicanów – Hiszpańskiej Szkoły Jazdy w Wiedniu. Szkoli się w niej siwe ogiery zgodnie z kanonami klasycznej szkoły jazdy.
Dziękuję za czytanie i lajkowanie postów i mam nadzieję że się podobają ;* 
Do zobaczenia w następnym poście ;D

wtorek, 18 lutego 2014

Koń Achał-Teksański ...

Historia i pochodzenie :
Informacje na temat ich pochodzenia są sprzeczne i niejasne. Wiadomo jednak, że konie te wywodzą się od koni turkmeńskich. Podczas licznych wojen i grabieży, ich hodowla zaczynała się chylić ku upadkowi. Udało się ją odbudować dzięki arabskim klaczom (1336 r. - 1405 r.). Krew achał - tekińska płynie w żyłach wielu ras koni europejskich, dzięki ogierowi Turkmain Atti i jego 17 synom, kryjącym we wschodniopruskiej hodowli koni gorącokrwistych. Ogier Byerley Turk (prawdopodobnie rasy turkmeńskiej lub czystej krwi arabskiej) dał początek jednemu z podstawowych rodów hodowli pełnej krwi angielskiej.

Budowa, pokrój, eksterier :

Rasa tych koni zwraca uwagę swoją suchą budową ciała i lekkimi chodami. Jego kończyny są długie i smukłe, z wysoko osadzonymi stawami. Długi jest również grzbiet, a zad szeroki i silny. Pierś jest głęboka i muskularna, lecz wąska. Długa i prosta szyja nadaje achał-tekinowi dumny wygląd. Głowa jest sucha i zgrabna, o prostym profilu. Uszy są długie i drobne; oczy duże i pełne wyrazu.

Opis i użytkowość :
Konie te słyną z wytrzymałości. Jest to rasa pustynna, więc przystosowała się zarówno do bardzo wysokich temperatur, jak i wyjątkowo niskich. Umie pokonywać bardzo długie dystanse, bez odpoczynku, czy pojenia. W 1935 r. odbył się słynny na cały świat bieg z Asztabanu do Moskwy. Startowały tam konie achał - tekińskie oraz spokrewnione z nimi - jońskie. Trasa wynosiła 4128 km, z czego 960 km prowadziło przez pustynię. Wyścig trwał 84 dni. Tego rekordu nigdy nie udało się pobić. W 1960 roku, na olimpiadzie achał - tekiński ogier Absent, zdobył złoty medal w ujeżdżeniu, dosiadał go Siergiej Fiłatow. Konie tej rasy osiągają wiele sukcesów w sporcie, m. in. dzięki sile, wytrwałości i odporności, jakimi obdarzyła je natura.


Wzrost :
  • klacze: 150-166 cm
  • ogiery: 154-168 cm

Ciekawostki :
  • Tradycyjną paszą konia achałtekińskiego w jego ojczyźnie jest wysuszona lucerna, jęczmień, a także jaja i pieczone ciasto.
  • Turkmeni preferują achał-tekiny o ciemnym umaszczeniu, zaś jasne uważają za mankament urody.
  • Achał-tekin dysponuje elastycznymi, wydajnymi chodami; świetnie galopuje.


Dziękuję za uwagę i do zobaczenia w następnym poście <33 ;* 









piątek, 7 lutego 2014

Mustangi ...

Rasa zdziczałych koni, wywodzących się od koni przywiezionych do Ameryki Północnej z Hiszpanii w XVI wieku przez hiszpańskich konkwistadorów. Część przywiezionych przez nich koni, w różnych okolicznościach dostała się na wolność i wtórnie zdziczała, tworząc na prerii nową rasę.
Mustangi żyją w niewielkich stadach. W XVIII wieku bardzo liczna rasa występująca w USA (około 5 mln osobników). Obecnie prawie wytępiony, nieliczne osobniki (około 10 000) znajdują się pod ochroną od 1971 r. Pomimo tego nadal padają ofiarą farmerów i hodowców bydła. Słowo mustang pochodzi od hiszpańskiego mesteno, co oznacza bez właściciela.


Mustangi pojawiły się na skutek działalności człowieka. Jako hiszpańskie konie uciekły człowiekowi i zdziczały. Swoim działaniem człowiek o mało nie doprowadził do ich wyginięcia. Pod koniec XVIII w. było ich około 5 mln. Kiedy zaczęto uprawiać prerię, zaczęto również zabijać mustangi. Ginęły one tysiącami. Najwięcej zabito ich jednak w XX w., kiedy to w trakcie I wojny światowej strzelano do nich ze względu na ich skórę oraz żeby zapewnić pokarm zwierzętom domowym. Od 1971 r. mustang jest pod ochroną. Z 5 mln populacji mustangów zostało dziś tylko około 10 000 osobników.


Mustang, który jest spokrewniony ze wszystkimi rasami koni, niewiele się od nich różni. Przeciętna wysokość w kłębie 142 cm, lepiej zbudowane, wytrzymalsze i mają silniejsze uzębienie niż konie udomowione. Krzyżówki z innymi rasami koni spowodowały, że mustangi nie mają określonej maści. Średnia długość życia mustanga wynosi około 20 lat.

Tak jak cała rodzina koniowatych, tak i mustang odżywia się jedynie roślinami (trawa i liście). Mustangi żyjące na amerykańskich preriach przystosowały się do panujących tam warunków. Nauczyły się m.in. rozbijać lód w zamarzniętych przeręblach, a także wytrzymywać wiele dni bez pożywienia i wody. Mustangi w duży sposób przyczyniają się do rozsiewania roślin, ponieważ ich niestrawione nasiona wydalane są wraz z odchodami.

Mustangi, aby ochronić się przed swoimi naturalnymi wrogami m.in. wilkami, kojotami, pumami, tworzą niewielkie stada, składające się z dorosłego ogiera (6-letniego), różnej liczby dorosłych klaczy(liczba waha się od 2 do 18 osobników) oraz źrebiąt. Łącząc się w stada, szybciej znajdują pożywienie. 3-letni ogier jest wydalany ze stada. Każde stado posiada własne terytorium, którego broni i na którym poszukuje pożywienia. Mustangi tolerują inne stada na skraju swojego terytorium, a z czasem w obronie przed wrogiem łącza się z nimi. Każde stado posiada klacz-przewodniczkę, która w razie niebezpieczeństwa prowadzi stado w bezpieczne miejsce, podczas gdy ogier pozostaje, aby stawić mu czoło. Często dochodzi do walk między młodymi ogierami a przewodnikiem stada o klacze.

Mustangi w niewielkich ilościach występują w co najmniej 10 zachodnich stanach USA.Okres godowy klaczy trwa od kwietnia do lipca. Ciąża trwa od 330 do 335 dni (około 11 miesięcy). Oznacza to, że źrebię rodzi się w okresie wiosennym lub letnim, co daje mu czas na dorośnięcie przed zimą. Kiedy klacz ma się oźrebić, odłącza się od stada w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca. Zazwyczaj klacz rodzi jedno źrebię, rzadziej dwa. Każde nowonarodzone źrebię, bez względu na maść, leżąc na ziemi jest dobrze zamaskowane. Tak jak inne koniowate, tak i źrebak mustanga, staje i porusza się o własnych siłach już kilka godzin po narodzinach. Razem z matką wraca do stada kilka dni po przyjściu na świat. Ogier nie toleruje innych ogierów w stadzie, dlatego kiedy źrebię osiąga 3 lata zostaje ze stada wyrzucone. 3-letni ogier jest jednak zbyt słaby, aby przyciągnąć inne klacze i utworzyć własne stado, dlatego trzyma się razem z innymi wyrzuconymi ogierami.
Mustang <3
Mustangi na prerii <3

Mustangi <3 ;* 

Więc dziękuję za przeczytanie i zapraszam do następnego posta ,3 
Papa <3

czwartek, 6 lutego 2014

Hah ...

Jak mówiłam jestem na feriach w Czechach i myślałam że będziemy tylko chodzić po górach i wgl, ale jest inaczej. Tutaj mogę codziennie jeździć na koniach, ponieważ mają tutaj przy tym hotelu stajnię i kilka koni i pozwalają mi na nich codziennie jeździć i to mi się tutaj podoba. Ale niestety raz weszłam i wstawiłam posta, bo dostałam tylko teraz kompa, bo cały czas nie ma mnie w domu ... Jak myślicie gdzie jestem ;p <3 Ale musicie my odpuścić kilka dni, bo jeszcze dowiedziałam się o 5 dniach zostania tutaj <3 ;p Więc przepraszam, ale i tak się dobrze bawię <3 Więc do zobaczenia/usłyszenia za kilka dni <3 ;* Papa
Więc jak mówiłam do usłyszenia za kilka dni <3 
P.S.Ten rysunek to jest dla Was wszystkich <3 Papa ;* 

niedziela, 2 lutego 2014

Ferie ....

Hey jak wiecie, a może nie .... Od jutra mam ferie i własnie w ten dzień wyjeżdżam do Czech. Niestety nie wiem czy będę miała czas wpisywać posty dlatego jak nie będzie mnie przez dłuższy czas to bardzo, ale to bardzo przepraszam. Ale za to jedę tylko na 1 tydzień a drugi mam wolny więc jak wrócę to opowiem jak było i dodam coś o koniach <3 

środa, 29 stycznia 2014

Koń andaluzyjski ...

Wygląd :
Jest to koń średniej wielkości z wysoko osadzoną szyją, o prostym profilu głowy i często pofalowanej grzywie i włosach ogona. Szyja jest zwykle dość gruba, ładnie łukowato wygięta, zgrabnie osadzona na dobrych, skośnie opadających łopatkach. Koń ma głowę o prostym lub lekko wypukłym profilu, z szerokim czołem i dużymi oczyma. Klatka piersiowa jest szeroka i głęboka, kłoda owalna, grzbiet zwarty oraz krótki, a zad dobrze umięśniony, z nisko osadzonym grubym ogonem. Koń posiada dobrą prezencję i taka samą akcje, w której zawiera ruch z wysokim unoszeniem kończyn, używany podczas parad, nazywany paso de andatura. Wzrost waha się od 150 do 160 cm. 

Charakter : 
Jest to koń spokojny i cierpliwy, łagodny i inteligentny o wyrównanym temperamencie, bardzo mocno przywiązujący się do człowieka, doskonały do jazdy w siodle. Był używany podczas Korridy.

Umaszczenie :
Najczęściej występuje maść siwa, ale także gniada, kara, izabelowata. Spotykane są też konie kasztanowate i derszowate.

Nazwa : 
Oficjalna nazwa andaluzów brzmi Pura Raza Española co oznacza "czysta rasa hiszpańska". W XVI-XVIII wieku konie tej rasy nazywano Dzianetami. Skrót od pełnej nazwy to P.R.E.. Obecnie hodowane głównie w regionie Jerez de la Frontera, gdzie od roku 1973 znajduje się siedziba Królewsko-Andaluzyjskiej Szkoły Jazdy. Szkolenia skierowane są przede wszystkim na klasyczne ujeżdżenie, do którego konie te są szczególnie przydatne. Dzięki ich imponującemu wyglądowi i dumnej postawie są wykorzystywane od wieków na corridach i podczas parad hiszpańskich świąt narodowych. Są silne.
Rasy jak alter real, lusitano, peninsula, zapatero i andaluzyjska mogą być określane wspólnym mianem koni iberyjskich, gdyż tak naprawdę są one ze sobą blisko skoligacone i prezentują podobne charakterystyki.
W Europie cechy andaluzyjczyka obserwuje się u koni holsztyńskich, fryderyksborskich, kladrubskich, lipicańskich, fryzyjskich, oldenburgów, hackneyów, starych koni normańskich i kłusaków orłowskich, a w Ameryce u Quarter Horse'a oraz Criollo.

                                     Dzięki i do zobaczenia w następnym poście. <3 ;* Paaaa














niedziela, 26 stycznia 2014

Kuce i małe konie ...

Małe konie i Kuce - to najmniejsza odmiana koni, wykazująca cechy koni prymitywnych. Kuce na pierwszy rzut oka wydają się być ocieżałe, lecz jest to mylne wrażenie, ponieważ konie te są bardzo żwawe i sprytne. Ich wzrost waha sie w granicach 50-145 cm w kłębie. Mimo swego małego wzrostu kuce mogą być bardzo niegrzeczne, a nawet nieznośne. Potrafią dotkliwie ugryźć a nawet kopnąć. Jednym słowem są bardzo złośliwe, ale również zdarzają się koniki o bardzo łagodnym usposobieniu.
Najważniejsze rasy kuców:
  • Haflinger
  • Koń Fiordzki
  • Koń Huculski
  • Kuc Szetlandzki
Koń Haflinger - Haflingery są najwyższymi kucami o mocno rozwiniętym tułowiu, suchych kończynach oraz rozłupanym zadzie. Przedstawiciele tej rasy stosunkowo późno dojrzewają (używa się ich do pracy w wieku 3,5 roku), są długowieczne i łagodne.


















Koń Fiordzki -Konie fiordzkie mają spokojny temperament. Są bardzo spokojne nawet jako źrebięta. Są wspaniałymi końmi dla dzieci ze względu na swoje usposobienie.
Rasa fiording jest rasą prymitywną, to znaczy zbliżoną do konia pierwotnego (przypomina go dzisiaj koń Przewalskiego). Fiordingi były używane jeszcze przez wikingów i to one najprawdopodobniej dały początek rasie kuca islandzkiego. Za ich czasów służyły jako konie bojowe oraz były wykorzystywane do ciągnięcia pługa. Od tego czasu rasa ta jest używana na roli, w hipoterapii oraz jucznie.Kraje specjalizujące się w hodowli fiordingów: Norwegia, Dania, Niemcy. W Polsce występują, głównie u osób prywatnych.Potocznie nazywane są fiordami.


















Koń Huculski - 
  • Kształt głowy – podłużny.
  • Szyja krótka i mocna, uwieńczona bujną grzywą.
  • Słabo zarysowany kłąb.
  • Łopatki silne, strome oraz krótkie, idealne do zaprzęgów.
  • Tułów jest krótki i zwarty.
  • Koń huculski ma bardzo mocny grzbiet oraz dość szerokie lędźwie.
  • Zad jest zwykle ścięty.
  • Kończyny ma silne i krótkie, czasem nogi tylne – szablaste.
  • Wzrost, od ok. 132 cm do 145 cm w kłębie.
Często występują wady stawów skokowych.Występuje najczęściej w maści gniadej, myszatej lub srokatej, rzadziej karej lub bułanej. Maść kasztanowata jest niepożądana, ogiery tej maści nie są wpisywane do Ksiąg Stadnych, a klacze maści kasztanowatej mogą być wpisane do Ksiąg Stadnych pod warunkiem, że posiadają typowe cechy rasowe: ciemną pręgę przez grzbiet i pręgowanie kończyn.
Często pojawia się pręga grzbietowa i pręgowanie zebroidalne na kończynach.
Hucuły ze względu na wzrost należą do klasy pony. Jednak błędem jest myślenie o nich jako o małych, słabych, wyłącznie domowych koniach. Są wyjątkowo silne. W okresach wojennych zasłużyły się nosząc ekwipunki ważące do 120kg po górskich ścieżkach. Są łagodnie usposobione i bardzo szybko się uczą.
Kolejnym walorem koni huculskich jest ich wszechstronność. Sprawdzają się zarówno pod siodłem jaki i w zaprzęgu. Z roku na rok przybywa amatorów jazdy na tych koniach, startują oni w zawodach - konkursach powożenia zaprzęgami parokonnymi, ujeżdżenia, skokach przez przeszkody oraz tak zwanej ścieżce huculskiej. Hucuły zostały doceniane również w hipoterapii, gdzie niezastąpione są takie cechy jak: spokój i cierpliwość. Po raz pierwszy koń ten został wspomniany w dziele marszałka Krzysztofa Dorohostajskiego Hippica z roku 1603. Pochodzi z Huculszczyzny, historycznej krainy we wschodniej części Karpat, zamieszkanej przez górali huculskich. Trudnili się oni głównie hodowlą, pasterstwem i pracami leśnymi. Do końca XIX w. głównie tam koncentrowała się hodowla koni huculskich.
Podczas I wojny światowej poważnie zachwiała się czystość tej rasy – sprowadzanych było wiele koni różnych ras, które krzyżowano wówczas w najróżniejszy sposób.
Po zakończeniu wojny rasę tę objęto szczególną opieką. W 1924 r. Michał Holländer zainicjował rejestrację klaczy rodnych oraz powstanie Związku Hodowców Koni Rasy Huculskiej.
Aktualnie rejestr klaczy i ogierów prowadzi się poprzez Księgę Stadną Koni Huculskich. Natomiast hodowcy i miłośnicy tej rasy zrzeszeni są w Polskim Związku Hodowców Konia Huculskiego.










Kuc Szetlandzki-rasa koni zaliczanych do kuców, pochodząca z Wysp Szetlandzkich. Jest to jedna z najmniejszych ras występujących obecnie kuców – ich niski wzrost jest wynikiem naturalnego procesuskarłowacenia. W 1890 roku założono pierwszą księgę stadną. Na skutek działalności człowieka kuce szetlandzkie, występujące początkowo jedynie na Szetlandach, rozprzestrzeniły się na cały świat . Jedyna w Polsce stadnina kuców szetlandzkich znajduje się w Imnie pod Golczewem. Rasa ta wywodzi się prawdopodobnie od prehistorycznych form kuca, które skarłowaciały w krańcowo surowych warunkach klimatycznych . Charakterystyczna dla kuców szetlandzkich jest ich wytrzymałość, długowieczność, upartość i łagodność. Nikt dokładnie nie wie, jak i kiedy powstała ta rasa. Pierwsze znaleziska na Wyspach Szetlandzkich (archipelag na Oceanie Atlantyckim, około 200 km na północ od wybrzeży Wielkiej Brytanii) pochodzą z 500 roku p.n.e. Wiadomo, że aż do dzisiaj rasa ta pozostała praktycznie niezmieniona. Jedynie około 1000 lat temu mogło dojść do krzyżówki z nieistniejącym już kucem norweskim. W 1890 roku kucowi szetlandzkiemu założono w Anglii księgę stadną. Od tamtej pory prowadzona jest hodowla w czystości rasy. W XIX wieku kuce szetlandzkie wykorzystywano do pracy w angielskich kopalniach, obecnie świetnie nadają się do małych bryczek i dziecięcej jazdy wierzchem. Zgodnie z wzorcem rasowym wysokość w kłębie wynosi maksymalnie do 107 cm. Głowa o prostym i suchym profilu, szyja jest mocna, łopatki długie, a kłąb słabo zaznaczony. Kłoda (tułów) tych koni jest masywna; klatka piersiowa jest głęboka. Zad silny i okrągły. Kończyny są krótkie; kopyta małe i twarde. Umaszczenie wszystkich rodzajów, oprócz tarantowatego. Kuce te odznaczają się bujną grzywą i ogonem, czasami zdarzają się szczotki pęcinowe.

sobota, 25 stycznia 2014

Koń Gorącokrwisty ...

Konie gorącokrwiste – konie o dużej sprawności fizycznej, które mają cechy konia sportowego. Użytkowane są najczęściej w sportach konnych i na wyścigach. Są energiczne, przystosowane do pracy w szybkim ruchu. Mają żywy temperament i lekką budowę , co jest ich charakterystyczną cechą.

Pochodzenie -  Przyjmuje się, że konie gorącokrwiste pochodzą od koni orientalnych : Turkmeńskich, Perskich Syryjskich, Arabskich i Berberyjskich. Zostały one udomowione przez plemiona żyjące na stepach azjatyckich. Wskutek najazdów dokonywanych przez te ludy na wschodnie kraje znad Morza Śródziemnego oraz na Północną Afrykę hodowane przez nie konie rozpowszechniły się także w Hiszpanii, Francji, Anglii  i innych krajach Europy. Były tam następnie kojarzone z miejscowymi końmi domowymi. Według jednej z hipotez , koń arabski uważany najczęściej za "rasę podstawową" koni, pochodzi od konia Przewalskiego oraz Tarpana, które przetrwały epokę lodowcową. Kolejną dyskutowaną kwestią jest, czy współczesne konie gorącokrwiste pochodzą od jednej tylko rasy.
Dziękuję i zapraszam do innych postów <3 ;* 

niedziela, 19 stycznia 2014

Koń zimnokrwisty ...

Konie zimnokrwiste – konie silne i masywne, odróżniające się od gorącokrwistych temperamentem i budową. Są zazwyczaj spokojniejsze, mniej ruchliwe i potężniejsze. Są to konie robocze, używane między innymi do prac rolniczych i transportowych, jako konie pociągowe. Zazwyczaj pracują w stępie. Konie zimnokrwiste hoduje się bez udziału krwi koni gorącokrwistych lub z bardzo małym jej udziałem. Niektóre rasy, plasujące się na pograniczu koni zimnokrwistych i kuców, mają cechy obu typów.[1]
Najbardziej znane rasy koni zimnokrwistych to:
  • shire
  • perszeron
  • koń belgijski
  • koń ardeński
Pochodzenie -Konie zimnokrwiste pochodzą od konia leśnego z Europy Północnej – zwierzęcia o potężnej budowie, grubej sierści i powolnych chodach. Koń ten przeżył epokę lodową i został udomowiony około 3000 lat temu. W średniowieczu konie te służyły jako wierzchowce ciężkozbrojnych rycerzy; z biegiem czasu zapoczątkowały rozwój współczesnego konia pociągowego w Europie

Hey ...

Przepraszam, że  nie było mnie przez tyle dni, ale na samym początku wyjechałam na wycieczkę na 3 tygodnie, później byłam chora i nie miałam czasu ani pozwolenia ( ;d ) na dodanie nowego posta. Więc jeszcze raz przepraszam, ale musicie wybaczyć. I na ferie na pewno postaram się to jakoś nadrobić, a tak wgl to ferie u mnie są 3 lutego i na pewno będę miała tyle czasu żeby pouzupełniać. Teraz  jak wyjadę do wstawię też kilka zdjęć z ferii i opiszę najlepszy dzień w kilku słowach. Mam nadzieję, że jak będziemy tam to będzie zimno i można będzie wypić gorącą czekoladę <3 Uwielbiam pić taką z piankami <3 Dobra to dam wam jeszcze zdjęcie konia i mam nadzieję, że nie jesteście źli za kilka dni nieobecności <3 A zdjęcie konia dla rozweselenia ... 
Pozdrowienia od Miki'ego z polany <3 
Jak widać śnieg jest. ;* <3 To do zobaczenia 
<333

środa, 8 stycznia 2014

sorki ...

Nie było mnie przez te dni, ponieważ, zwalił mi się internet i nie miałam jak wejść :'( ale dalej będę lecieć z tematem i będzie spoko <3 Mam nadzieję , że na dzień dzisiejszy, Wam się wszystko podoba ... Będę starała się dodawać posty coraz częściej, ale jednak, że jest szkoła, to musicie wybaczyć :'(  Więc dodam jeszcze jednego posta i dalej nadgonię z materiałem <3


niedziela, 5 stycznia 2014

Niespodzianka ...

Moja ciocia przyjechała i stwierdziła, że jak koń mi właśnie zdechł to musi mi kupić innego...Więc dostałam następnego konika <33 Jestem zadowolona ;* Teraz znowu mam dwa <33 Jej ... Wstawię wam zdjęcie jedno, ale to zrobione jeszcze z rana, tylko, że ciocia zrobiła i mi je wysłała jeszcze z zapytaniem czy podoba mi się taki ale wysłała mi go wtedy jak jechali i byli 1000 km do dojechania na miejsce. <3  Ale teraz mam dwa białe tylko Myszka jest biała z plamka, a Lolly jest cała biała z ciemnym pyszczkiem , nie miałam jak inaczej jej nazwać, bo ciocia miała ją wcześniej i nadała jej imię wcześniej. Ale i tak mi się podoba. <3 ;* Kocham je. A ja myślałam, że zostanie mi już Myszka, cieszyłabym się że chociaż ona jest <3 Ale jak ma towarzystwo to jest super. <333333 Więc jak widać, jestem szczęśliwa ;* Kocham <3 ;* A zaraz dodam zdjęcie Lolly <3 
To jest właśnie Lolly <3 ;* Piękny nie <3 
Tylko dam jedno zdjęcie Lolly, ponieważ nie mam jeszcze najnowszych, ale jak tylko dojadą to na pewno zrobię kilka tysięcy zdjęć <3 
A to Myszka <3 Można porównać, są bardzo podobne prawda <3
Wiem, że nie są takie dobre, ale co tam, myślę, że się podobają.

Mam nadzieję, że podoba się na razie cały blog i że będziecie jeszcze odwiedzać tą stronę. Dziękuję za wszystko. <3 Do zobaczenia w następnym poście. <3 :* 
//Natala


Ojj ...

Ostatnio niestety zdechł mój ulubiony koń :'( Niestety ... Ale trzeba się z tym pogodzić, dodam jedno zdjęcie jej ... Aha ona nazywała się Luna... była niesamowita ! Kochałam ją ! :'( <3 Ale co tam, ogarnę się jakoś i może dam radę :'( Jak by wam się coś takiego stało z ukochanym zwierzęciem to byście przeżywali to samo co ja teraz :'(  Ale został mi jeszcze jeden ;* Przynajmniej jeden <333 Dodam zdjęcia obu i podpisze pod nimi który to który <3 .. Dzięki za uwagę <33 Do usłyszenia na następnym poście ... ;* <3 //Natala 

Niestety to jest ten, który zdechł :'( 
Ale został mi jeszcze ten <3 Strasznie je kocham i będę kochać, a już nigdy nie zapomnę o żadnym z nich ani o innych tym bardziej. <3

sobota, 4 stycznia 2014

Jeej....

Na pewno nikt nie jeździł o 1 w nocy, czy nad ranem na koniu <3 A ja tak <333 O 1 wsiadłam na konia z kuzynką i się przejechałyśmy znaczy na dwóch oddzielnych koniach. Ciemno jak nic a my na koniach sobie jedziemy <3 Super było ;* Ja mam nadzieję że to jeszcze raz kiedyś się  wydarzy <3 Mam nadzieję ;**
Kocham te zwierzaki <3333
//Natala 
 

Hah...

Jej, wróciłam z kręgli i było normalnie. Miałam 41 punktów(raczej dobrze), ale tak na serio to mogło być lepiej ;3 Kuzyn wygrał z nami dużo bo miał 84, znaczy ja miałam 41, brat 36, kuzynka miała 44, a chłopak kuzynki 42. Spoko było i mam nadzieję, że pojedziemy jutro jeszcze na jeszcze jedną rundę na gokartah(nie wiem jak to się pisze) ;D Na następny raz powinno pójść lepiej <3 

Dzięki za przeczytanie i do usłyszenia na następny raz <3 
//Natala 

Jej ....

Hahaha, jest teraz 20.15 a za trzy godziny jedziemy z kuzynami i bratem na kręgle. Haha ja nie umiem grać tak dobrze i nie chcem jechać, bo się boję ;P Ale co tam raz się żyje i mam nadzieję że wszystko mi się uda ;* Trzymajcie kciuki. Ja was proszę o jedno ... trzymajcie kciuki <3 Plisss <3 ;* 
Trzymajcie kciuki .. <3 Z góry dziękuję i pozdrawiam 
//Natala